Језик:

Region:

Ер Србија забележила историјски финансијски резултат

31 January 2025

Preliminarni finansijski rezultati Er Srbije za 2024. godinu pokazuju da je, po prvi put u istoriji srpske nacionalne avio-kompanije, neto profit veći od 50 miliona evra. Nakon plaćanja poreza državi, profit kompanije iznosiće 41,3 miliona evra, što je bolji finansijski rezultat u odnosu na do sada rekordnu 2023. godinu. Ukupan godišnji prihod kompanije u 2024. godini, po prvi put iznosi više od 700,3 miliona evra.

„Tokom 2024. godine naša flota je osnažena sa tri nova aviona tipa ATR 72-600, jednim erbas A330-200 avionom za dugolinijski saobraćaj i jednim avionom tipa embraer E-195. Podmlađivanje i širenje flote, kao i uvođenje novog tipa aviona podrazumeva značajne troškove i velika ulaganja. Uprkos tome, prema preliminarnim informacijama ostvarili smo bolji operativni i neto rezultat u odnosu na 2023. godinu na koju smo do sada bili najponosniji. Zahvaljujući dobrom finansijskom poslovanju tokom prethodne godine, restrukturirali smo i poslovne aranžmane sa jednim od lizing partnera i postali vlasnici tri aviona. To nam je omogućilo da smanjimo buduće finansijske obaveze i dodatno ojačamo stabilnost. Nastavićemo da poslujemo odgovorno i strateški, u najboljem interesu kompanije, države Srbije i svih naših putnika, trudeći se da doprinesemo daljem rastu Er Srbije,“ rekao je Jirži Marek, generalni direktor Er Srbije.

Nacionalna avio-kompanija Republike Srbije je u 2024. godini, u redovnom i čarter saobraćaju, prevezla više od 4,4 miliona putnika, a sa aerodroma u Beogradu, Nišu i Kraljevu realizovano je preko 47.000 letova na 87 ruta ka 33 zemlje na četiri kontinenta. Flota kompanije trenutno ima 27 letelica, odnosno tri širokotrupna aviona, četrnaest uskotrupnih i deset turboprop letelica. Treći erbas A330-200, registarske oznake YU-ARD brendiran u boje i oznake specijalizovane izložbe EXPO 2027, u Beograd je stigao početkom oktobra 2024. godine, a očekuje se da će se četvrta letelica istog tipa i sa istim vizuelnim identitetom floti Er Srbije priključiti u narednim danima.

Er Srbija je već početkom 2025. godine mrežu destinacija proširila još jednom, veoma važnom tačkom. Pored Njujorka, Čikaga i Guangdžoua, srpska nacionalna avio-kompanija u dugolinijskom saobraćaju od 11. januara leti i do Šangaja. Letovi do tog grada realizuju se dva puta nedeljno.

Kompanija je ranije najavila i dalje širenje evropske mreže destinacija, pa će od 18. aprila ponovo biti uspostavljeni i direktni letovi Er Srbije između Beograda i Firence, dok će od 10. juna biti uspostavljeni i redovni letovi između Beograda i grada Algero na Sardiniji. Na taj način, broj gradova u Italiji do kojih leti srpska nacionalna avio-kompanija biće deset. Er Srbija planira da 6. juna uvede i direktnu avio-liniju između Beograda i popularnog grčkog ostrva Mikonos.

Više informacija o aktivnostima srpskog nacionalnog avio-prevoznika možete pronaći na stranici Medija centra Er Srbije.

Претрага

Регистрација

Повољније до резервације уз онлајн профил! Региструј се и оствари попуст у износу од 10% на цену карте, без аеродромских такси.

Mandatory field
Mandatory field
Mandatory field
Mandatory field

Регистрација

Још неколико информација потребних за креирање профила

Лични подаци

Титула

Поље је обавезно за попуњавање
Поље је обавезно за попуњавање
Поље је обавезно за попуњавање
Поље је обавезно за попуњавање

Пол

Поље је обавезно за попуњавање

form.recaptcha.message

Пријава успешна

Провери мејл јер ти ускоро стиже промо-код са попустом за твоје наредно путовање!

Заборављена лозинка

Без бриге. Само нам пошаљи свој имејл и послаћемо ти линк за креирање нове лозинке.

Mandatory field

Лозинка је ажурирана

Послали смо линк за ресетовање лозинке на Вашу мејл адресу